Bölgesel seo

Bölgesel seo

Bu makalede bölgesel seo nedir? faydaları nelerdir? gibi bir çok konuya cevap vereceğim.

 

Bölgesel seo nedir?

Google ve diğer arama motorlarının akıllandırma çalışmaları her daim devam eden çalışmalardandır. Arama motorları şu gerçeği anladı ki İstanbul’da olan bir firmayı İzmir’deki sonuçlarda çıkartmak akıllıca bir davranış değil. Bu sebepten aramalarda bölgesel sonuçlar çıkartacak algoritmaları hayata geçirdi. Örneğin bir firma sahibisiniz sitenizi google haritalara eklediniz. Google sizi en yakınınızdaki arama sonuçlarında çıkartacaktır.

 

Bölgesel seo kimler için idealdir?

Bölgesel seo çalışmaları her firma için uygundur. En çok kimler için uygun derseniz nakliye firmaları gibi bir çok veya tüm bölgelere hizmet götüren firmalar için çok çok uygundur. Zaten nakliye firması diye arama motorlarında aratırsanız bir çok firmanın bölgesel seo hizmeti aldığını gözlemleyebilirsiniz.

 

Bölgesel seo nasıl yapılır?

Bölgesel seo çalışması için bir kaç yöntem vardır.

  • Birinci yöntem her bölge için anahtar kelime oluşturulması. Örneğin: istanbul seo , zeytinburnu seo gibi
  • İkinci yöntem her bölge için otomatik makale oluşturulması. Bu yöntemde makale tamamen aynı olup, sadece başlık ve içinden birkaç yer değiştirilerek görüntülenir.
  • Üçüncü yöntem spin (çevirme) yöntemi bir kaç makale değişe değişe ikinci yöntemdeki teknikle gösterilir.
  • Dördüncü ve en iyi yöntem her bölge için ayrı bir makale yazılmasıdır. Tabi bu en masraflı yöntemdir. Ama sonuçları mükemmel olur.

SOSYAL MEDYA

İLETİŞİM

destek@seoyapar.com

 

Şafak Saraçoğlu

 

 

Seo Yapar © 2019
Doğru web tasarım